A1

Ailemle ve yakın çevremle ilgili temel ifadeleri yavaşça söylendiğinde anlayabilir, bu konularda kısa cümleler ve beden dili kullanarak kendimi ifade edebilirim.

A2

Temel sözcük ve kalıplardan yararlanarak benimle doğrudan ilgili konularda kendimi ifade edebilir, bu konulardaki kısa ve basit metinleri anlayabilirim.

B1

Bildiğim veya ilgi alanıma giren konularda istek ve beklentilerimi açıkça ifade edebilir, anlaşılır ve standart dilde oluşturulmuş metinleri anlayabilirim.

B2

Güncel konularla ilgili konuşma ve tartışmaları takip edebilir, ana dili konuşurlarıyla akıcı bir şekilde iletişim kurabilirim.

C1

Televizyon programlarını ve uzun konuşmaları zorlanmadan anlayabilir, kendimi akıcı ve doğal bir biçimde ifade edebilirim.

C2

Belirli bir uzmanlık alanına giren konularla ilgili uzun ve karmaşık metinleri anlayabilir, her konuda bağlama uygun ve ayrıntılı biçimde görüşlerimi ifade edebilirim.


31 Aralık 2020

tarihine kadar ücretsiz kayıt olabilirsiniz.

Kayıt olmak için lütfen tıklayınız.
Türkçe Öğretim Portali ile EĞLEN, ÖĞREN, KEŞFET

Sistemin Özellikleri

Modül Etkinlikleri

Uzaktan Türkçe Öğretim Portali, Avrupa Konseyi Dil Politikası Birimi (The Language Policy Unit of the Council of Europe) tarafından geliştirilen Diller İçin Avrupa Ortak Öneriler Çerçevesi'ne (Common European Framework of Reference For Languages) göre hazırlanmış olup tematik ve gerçek hayattan alınan konularla size Türkçe öğretir.

Seviyeye Uygun Kelimeler

Türkçenin yabancı dil olarak öğretimi için alanda hazırlanan kitaplardaki kelimeler, alanında uzman kadromuzun tavsiyeleri doğrultusunda Diller İçin Avrupa Ortak Öneriler Çerçevesinde belirtilen konular kapsamında seviyelere göre listelenmiş ve temalara göre kategorilere ayrılmıştır.
Destekli Etkinlikler

Yazma ve konuşma becerisini geliştirmeye yönelik etkinliklerde yaptığınız konuşmalar ve yazdığınız metinler uzmanlar tarafından değerlendirilir. Etkinlikler değerlendirildikten sonra size, zayıf ve güçlü yönlerinizi görebileceğiniz şekilde geri bildirimler gönderilir.

Kelime Etkinlikleri

Sadece kelime çalışmak için tasarlanmış “Kelime” modülü ile eğitimlerden bağımsız bir şekilde kelime öğrenmeye devam edebilirsiniz. Kelime öğrenim sürecinizde her bir kelime için okuma, dinleme, yazma ve konuşma etkinlikleri karşınıza gelir.
Sözlük

“Kişisel Sözlük” bölümüne istediğiniz kelimelerin ses ve görsellerini ekleyebilirsiniz. Sistem, eklenen kelimelerle ilgili okuma, dinleme, yazma ve konuşma becerilerine yönelik otomatik etkinlikler oluşturur. Bu sayede “Kelime Modülü” içinde çalışabileceğiniz size ait yeni bir etkinlik grubu ortaya çıkar.

Özel Ders ve Video Dersleri

Sisteme yüklenen video dersleri sayesinde eksikliğini hissettiğiniz konular üzerinde çalışabilir ya da öğretmeninizin sanal sınıfta vereceği canlı derslere katılarak yüz yüze eğitim alabilirsiniz. Dilediğiniz konuda öğretmeninize sorular sorarak kendinizi geliştirebilirsiniz.
Hatırlatma

Kelime haznenizi kuvvetlendirmek için ara sıra kelime güçlendirme çalışması yapmanız gerekir. Aralıklı tekrar yöntemi ile bir süredir üzerinde çalışmadığınız kelimeler size hatırlatılır. Böylece öğrendiğiniz bilgilerin kalıcı hâle gelmesi sağlanır.

Puan, Rütbe ve Market

Modülleri tamamladıkça deneyim puanı ve elmas kazanırsınız. Biriktirdiğiniz elmaslarla sanal marketten alışveriş yapabilir, canlı dersler satın alabilirsiniz. Deneyim puanları ise rütbenizi belirler ve liderler sıralamasına girmenizi sağlar.
Yarışma ve Oyunlar

Sistemde puan toplama, toplanan puanlarla alışveriş yapma, arkadaş ekleme ve liderler sayfası gibi sekmeler bulunur. Oyun temelli etkinlikler ile Türkçeyi eğlenerek öğrenirken diğer kullanıcılarla ve arkadaşlarınızla yarışabilir, rekabet ortamında kendi gelişiminizi izleyebilirsiniz.

Video Etkinlikler

Etkinliklerde günlük yaşamdan örnekler sunan videolar, dört temel dil becerisine yönelik hazırlanan sorularla sizin gerçek yaşamla ilişki kurmanızı sağlar ve öğrenmenizi kolaylaştırır.